İade Prosedürü

A) İade Prosedürü ve Süreci

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda, ürün teslim edildikten sonra 3 gün içerisinde geri iade edilebilir. Müşteri sitenin iletişim bölümünden veya info@webtoprint.com.tr adresine eposta göndermek suretiyle ya da 0(212) 213 30 35 nolu telefondan arayarak iade talebinde bulunur. İadeyi takiben aynı gün içerisinde, bankaya iade talebi bildirilir. Talebi takiben 3 iş günü içerisinde müşteriye parası, banka yoluyla iade edilir.

İadeler için gönderim adresi: Atakan Sokak No:2 Mecidiyeköy / İSTANBUL

B) Kredi Kartına İade Prosedürü

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem Heyeti/Tüketici Mahkemesi kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir: ALICI, ürünü kaç taksit ile aldıysa banka müşteriye geri ödemesini aynı sayıda taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitlerin sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda belirtilen prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI’nın bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra da, banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

C) ALICI Tarafından Imzalı Iade Faturasının Ürün Ile Birlikte Iade Edilmesi

385 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için ürün ile birlikte gönderilmiş olan ve iade bölümü bulunan iki adet faturanın ilgili bölümlerinin eksiksiz doldurularak imzalandıktan sonra imzalı bir aslının SATICI’ya ürün ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir. ALICI tarafından imzalı iade faturası gönderilmeksizin SATICI’ya iade edilmesi ve/veya faturanın kaybedilmiş olması halinde doğabilecek masraf ve cezalar ALICI’ya ait olacaktır.

Aşağıdaki Ürünler Iade Edilemez:

▪Sizin istekleriniz veya açıkça kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan ve niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler.

▪Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.

▪Anında teslim aldığınız gayri maddi ürünler.

▪Gazete, dergi gibi süreli yayınlar.